Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı

Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 3718 sayılı kararın "9. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 3. maddesi gereğince" alındığı açıklandı. İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine ilişkin son dakika kararı yayımlanması ile resmen yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan da kritik açıklamalar geldi

Kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen LGBT sapkınlığı konusunda sık sık tartışma konusu olan 'Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi' Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye bakımından fehsedildi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla alınan ve yayımlanan karar sonrası kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan güçlü açıklamalar geldi.

SON DAKİKA TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN AYRILDI

Türkiye, 'İstanbul Sözleşmesi' adıyla bilinen 'Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nden, Resmi Gazete'de yayımlanan 3718 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile ayrıldı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.