Okulum Temiz Bilgilendirme Toplantısı

Okulum Temiz Bilgilendirme Toplantısı

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘okulum temiz’ bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısı pandemi önlemlerine riayet edilerek düzenlendi.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)Büro Yöneticisi Önder Can, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzunda yer alan hususlar hakkında okul hijyen sorumlularına bilgi verdi.

Pandemi sürecinde okullarda temizlik çalışmalarının titizlikle kontrol edilmesi gerektiğini kaydeden İSG Büro Yöneticisi Önder Can, dezenfektan maddesinin kullanımı ile öğrencilerin antiseptik maddelerini öğretmenlerinin gözetiminde kullanması gerektiğini söyledi.

Her eğitim kurumunun kılavuzda belirtilen standartları uygulamaktan sorumlu olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Bayram, “öğrencilerimizin kişisel bakım becerileri önemlidir. Bu uyumun sağlanması için okullarımızda gerekli uyum çalışmalarını başlatmalıyız. Kişisel temizliğin önemi konusunda broşür ve afişlerle çocuklarımızı temizlik konusunda bilgilendireceğiz.

Hazırlanan kılavuz hijyen ve enfeksiyon konularında okulların kurumsal sorumluluklarını yerine getirmesi için sağlıklı bir rehber olacak.

Koridorlar, sınıflar ve öğretmenler odaları gibi mekanlar TSE standartlarında olacak. Tedbirleri uygulayarak denetimden geçen okullara ‘Okulum Temiz Belgesi' verilecek. Kamuoyuna ve ailelere karşı sorumluluğumuz ve mesuliyetimizin farkında olarak bunun yerine getirilebilmesi için ihtiyaç duyulan her türlü desteği okullara vereceğiz.

Kılavuzun uygulamasında gösterecekleri çabalar için şimdiden okul müdürlerine, öğretmen, veli ve öğrencilere başarılar dilerim” dedi.

 

okulum-temiz-bilgilendirme-toplantisi-5-001.jpgokulum-temiz-bilgilendirme-toplantisi-4.jpgokulum-temiz-bilgilendirme-toplantisi-1-002.jpgokulum-temiz-bilgilendirme-toplantisi-2-002.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.