KÜLTÜR VE İNANÇ DESTİNASYONU ÇALIŞTAYI’NA TEPKİ

KÜLTÜR VE İNANÇ DESTİNASYONU ÇALIŞTAYI’NA TEPKİ

Yeniden Refah Partisi Kahta İlçe Başkanı Sadık Yavaş, Kültür Bakanlığı tarafından turizm potansiyelinin tanıtımı amacıyla hazırlanan Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı’nda Adıyaman’ın yer almamasına sert bir şekilde tepki gösterdi.

Adıyaman’ın, bölgemizdeki zenginliklerden yeterince istifade edemediğini belirten İlçe Başkanı Sadık Yavaş, sonuç olarak da halkın günden güne fakirleştiğini söyledi.

“TARİHİ DEĞERLERİMİZ GÖRMEZDEN GELİNİYOR”

Adıyaman’daki tarihi değerlerin hep görmezden gelindiğini ve bazı kesimlerin kendilerine hükümdarlık kurduklarını iddia eden İlçe Başkanı Sadık Yavaş, halkın gün geçtikçe fakirleştirilmesine göz yummaya kimsenin hakkı olmadığının altını çizdi.

Mezopotamya üçgeninde Adıyaman’ın neden olmadığını soran Başkan Yavaş, “Topraklarımızda bulunan zenginlikler hak ettiği ilgiyi görmüyor. İlimiz, sahip olduğu tarihi değerlerimizden yeterince istifade edemiyor. Tarihi değerlerimiz hep görmezden gelinerek kendilerine hükümdarlık kuruyorlar. Halkımızın gün geçtikçe fakirleştirilmesine göz yummaya kimsenin hakkı yoktur. Mezopotamya üçgeninde Adıyaman’ımız neden yok?

ALTIN ÜÇGEN

Mezopotamya'nın "altın üçgeni" olarak nitelendirilen Güneydoğu Anadolu Bölgesi illeri Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa'nın turizm potansiyelinin tanıtımı amacıyla  "Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı" düzenleniyor.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, ‘şehirleri tek tek tanıtmak yerine üç il ile ortak bir destinasyonla pazarlama stratejisi geliştirmek için çalışma yaptıklarını hem turizmle ekonominin tabana yayılması hem de gençlerimizin turizm sektöründe iş bulması gayretimizin bir parçası bu. İnşallah yapacağımız bu toplantıyla yeni bir başlangıç yapma, Türkiye ve dünyaya dönüp, yeni şeyler söyleme niyetimiz var’ diyerek projenin önemine dikkat çekiyor.

“ADIYAMAN'A DÖNÜP SÖYLEYECEKLERİMİZ VAR”

Öncelikle Altın Üçgeni olarak nitelendirilen illerimizin bütün yetkililerini yürekten tebrik ediyoruz. Bu üç ili tebrik ediyoruz ama Adıyaman’ımızı unutmayalım. Çok ayıp etmiş oluruz sonra. Bizim de Adıyaman'a dönüp söyleyeceklerimiz var.

“KALPLERİ TAŞ KESİLEN MENFAAT KRALLIKLARINI”

Adıyaman’ımız için altın değerinde olan tütününün değerini 3 kuruşa düşürenleri, dünya harikası olan Nemrut Dağını ve Komagene Krallığı’na karşı, kalpleri taş kesilen menfaat krallıklarını.

Yanı başımızda olup ta Mardin'in bile faydalandığı ama bizimkilerin sadece seyrettikleri Atatürk barajını, bizlere manzara diye gösterip turizmin suyunu kurutanları daha önce yapılan turizm festivalleri yerine, el konulan maaş kartları ile rezillik festivalinde başrol oynayan ve bunları yöneten ve gişe rekorları kıracak derecede sessizce izleyenleri tebrik ediyoruz.

“BURADAKİ BÜTÜN SIKINTILARI SİZİNLE BERABER YAŞAYAN BİR KARDEŞİNİZİM”

Türkiye'de yeniden soluklanan Milli Görüşün gerçek temsilcileri olarak, Yeniden Refah Partisi olarak burada doğmuş ve büyümüş buradaki bütün sıkıntıları sizinle beraber yaşayan bir kardeşiniz olarak diyoruz ki:

Topraklarımızda bulunan zenginlikleri görmezden gelip kendilerine hükümdarlık kurup halkı gün geçtikçe fakirleştirmeye kimsenin hakkı yoktur ve bunlara karşı mili görüşün adil düzeni ile halkımızı refah içinde yaşam kalitesini artırmaya geliyoruz.” Diye konuştu

Haber: Hüseyin TÜRKOĞLU

sadik-yavas.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.