KİMDER Erol Mütercimler’i Kınadı

KİMDER Erol Mütercimler’i Kınadı

Kâhta İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER) Başkanı Osman Dündar İmam Hatiple ilgili sözleri dolayısıyla yazar Erol Mütercimler hakkında kınama mesajı yayınladı.

Başkan Dündar yayınladığı mesajında, “Ülkemizin en güzide okullarından olan İmam Hatiplerin Mezunları ve Mensupları yıllardır ülkemizin milli ve manevi anlamda kalkınması adına her türlü fedakârlığı üstlenmiş, vatanın birliğine ve bekasına hizmet etmiştir. Hakaret içerikli bu sözlerinden dolayı Erol Mütercimleri kınıyorum. Ayrıca Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Osman Dündar mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan hatta alenen hakarette bulunan Erol Mütercimler’i KİMDER olarak kınıyoruz. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir. Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. "KİMDER İmam Hatipliler Derneği olarak yaptıkları toplantıda çıkan kararla Erol Mütercimler hakkında hukuki süreci hızlı şekilde başlatacağız. İmam Hatip mezunları tarafından tüm kurulan dernek, Stk ve platformlar tüm illerde Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunacaktır. Bunun kullandığı, dil, üslup ve söylem asla kabul edilemez. Son yaptığı açıklamalarda yanlış anlaşıldığını söylese de bunun gerçeği yansıtmadığını, çamur at izi kalsın politikası güdülerek kirli bir söylem olduğunu çok iyi biliyoruz. Kimsenin ülkenin güzide  okullarına dil uzatmasına ve  iftira  atmasına  izin vermeyeceğiz"

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.