Kahtalı Hemşehrimiz Vergi Müfettişleri Derneği Genel Başkanı Seçildi

Kahtalı Hemşehrimiz Vergi Müfettişleri Derneği Genel Başkanı Seçildi

Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) 29’uncu Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda Kahtalı Hehşehrimiz Ahmet Halis Başli VMD Genel Başkanı seçildi.

Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) 29’uncu Seçimli Olağan Genel Kurulu, Ankara’da TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Ahmet Halis Başli, Ömer Faruk Zengin ve Gökhan Yıldız’ın adaylığıyla üç listeyle gidilen olan seçimde Zengin ve Yıldız’ın listelerini birleştirmesiyle iki listeyle yapılan seçimde oyların yüzde 62’sini alan Ahmet Halis Başli VMD Genel Başkanı seçildi.

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan vergi müfettişi ve vergi müfettiş yardımcılarının oy kullandığı genel kurula çok sayıda davetli katıldı. Sabah başlayan genel kurul, 17.40 gibi oy verme işleminin tamamlanmasıyla oy pusulalarının sayımına başlandı.

Oyların çoğunu alan Hemşehrimiz Ahmet Halis Başli seçimin kazananı oldu. Vergi Müfettişleri Derneği, Genel Merkezi Ankara'da olup, İstanbul, İzmir, Adana'da şubeleri, 5 ilde temsilcilikleri ve 4 binin üzerinde üyesi bulunuyor.

BAŞLİ: MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ

Genel kurulda oyların çoğunu alarak Genel Başkan seçilen Ahmet Halis Başli, “Birlikte seçime girdiğimiz diğer başkan adayı üstatlarımızı asla rakip olarak görmediğimizi bilakis derin kurumsal hafızaları ve engin tecrübeleriyle kendilerini bize yol gösterecek birer fener olarak gördüğümüzü özellikle belirtmek isterim. Bu vesileyle, dernek yönetiminde uzun süreler bilfiil görev yapmış olan Sayın Ömer Faruk Zengin ve Gökhan Yıldız üstadımız nezdinde tüm üstat ve meslektaşlarımızın önümüzdeki süreçte bizlere sunacakları paha biçilmez destekleri için şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca yeni yönetim kurulumuzun tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“TÜM ENERJİMİZLE ÇALIŞACAĞIMIZDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN”

Meslektaşlarının sorunlarının çözümü için çalışacaklarını ifade eden Başli şöyle konuştu:

"Sunduğumuz projelerde ve belirlediğimiz hizmet anlayışının hedefinde müşterek hareket etme, akılcı mücadele, doğru kanallarla iletişim kurma ve meslektaşlarımızın çıkarlarının korunması yer almaktadır. Çıktığımız bu yolda sorumlu ve dayanışmacı yönetim anlayışıyla disiplin ve olgunluk içerisinde mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturulmasını ve kurum kültürü ve aidiyetinin sağlanması için gayretle, sabırla ve tüm enerjimizle çalışacağımızdan şüpheniz olmasın.”

İstişare kültürüyle hareket edeceklerini belirten Başli, iki yıllık başkanlık sürecinde yapacakları çalışmaları seçim beyannamesi adı altında şöyle sıraladı:

“Mali haklarımızın iyileştirmesine, sosyal imkanlarımızın artırılmasına, yardımcılık döneminde karşılaşılan sorunlara, çalışma koşullarının iyileştirmesine, mesleki saygınlığımızın artırılmasına, derneğimizin yönetim anlayışına yönelik çalışmalar geçekleştireceğiz.”

VERGİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ’NİN YÖNETİMİ İSE ŞU ŞEKİLDE:

Yönetim kurulu asil üyeleri; Ahmet Halis Başli (Genel Başkan), Talha Demirtaş, Mehmet Derici, Tugay Koska, Yusuf Cihad Demet, Perihan Ek, Ethem Kaya, Furkan Erol ve Nihal Dağ’dan oluşuyor. Denetim Kurulu’nda ise, Nihan Kübra Sadıklı, Nuri Tokgöz ve Naim Eker yer aldı.

Derneğin Yönetim Kurulu yedek listesinde ise Zafer İlhan, Mehmet Güner, Murat Güllü, Fatih Mustafa Olcay, Hüseyin Akal, Ebru Keskin, Özge Ünal, Kağan Kaya ve Ömer Bayık isimleri yer aldı.

ahmet-halis-basli.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.