Kahta İHH 100 Yetimin Yüzünü Güldürdü

Kahta İHH 100 Yetimin Yüzünü Güldürdü

İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kahta Temsilcisi ilçedeki 100 yetimin yüzünü güldürdü.

Hayırseverlerin Kâhta İHH’ ya göndermiş oldukları elbiselerin, yardıma muhtaç ailelere ulaştırıldığını belirten İHH Kahta Temsilcisi Mehmet Güllü Orman, Pandemiye rağmen yetimleri sevindirmeye ve yardıma muhtaç ailelerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiğini söyledi.

Temsilci Mehmet Güllü Orman, “Pandemiye rağmen yetimleri sevindirmeye ve yardıma muhtaç ailelerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Hayırseverlerin derneğimize göndermiş oldukları elbiseleri ilçemizdeki 100 yetim aileye ulaştırdık. İHH olarak Kâhta’daki yetim ve yardıma muhtaç ailelerimize, hayırseverlerin destekleriyle sahip çıkmaya gayret ediyor. Yetimlerimiz büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar onlara her zaman destek çıkarak, eğitimden gıdaya, barınmadan sağlığa birçok ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz.  Böylece yetimlerimiz kendi büyüdükleri topraklarında,  kendi kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşamalarına katkı sunmayı hedefleniyoruz” dedi.

 Ayrıca Temsilci Orman, İHH'nın yardım kampanyalarına, yetim ve ihtiyaç sahiplerine sürekli destek veren bazı iş adamlarından Sırrı Öztürk, M. Nuri Tanrıverdi, Şevket Demiral ve Ömer Yaz’ı işyerlerinde ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi.

Haber: Hüseyin TÜRKOĞLU

kahta-ihh-4.jpeg

kahta-ihh-3.jpeg

kahta-ihh-2.jpeg

kahta-ihh-1.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.