İLÇE BAŞKANI SADIK YAVAŞ’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE BAŞKANI SADIK YAVAŞ’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Yeniden Refah Partisi Kahta ilçe Başkanı Sadık Yavaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Öğretmenlerin milli ve manevi değerler ölçüşende toplumumuzun geleceğine yön verdiğini belirten İlçe Başkanı Sadık Yavaş, öğretmenlerin eğitim, kültür, ahlak ve maneviyat dünyamızın şekillenmesinin sembolü olduğunu vurguladı.

İlçe Başkanı Sadık Yavaş, “Tarih, kültür, medeniyet anlayışımız, milli ve manevi değerlerimiz ölçüsünde, ilim ve irfan yolunda toplumumuzun geleceğine yön veren, güzel ahlaka sahip kamil insanlar haline gelmemiz için büyük gayret sarf eden öğretmenlerimiz hiç şüphesiz geleceğimizi şekillendiren mimarlardır.

Eğitimi kutsal bir görev olarak gören, eğitim, kültür, ahlak ve maneviyat dünyamızın şekillenmesinin sembolü ve manası öğretmenlerimiz her zaman için baş tacı edilmelidir.

“İNSANLIĞA FAYDALI NESİLLER YETİŞMESİNE VESİLE OLMAKTADIRLAR”

Milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri, öğrencilerin, duygu, düşünce ve davranış biçimlerinin temel saikeleri içerisinde yoğuran öğretmenlerimiz, bu yolla insanlığa faydalı nesiller yetişmesine vesile olmaktadırlar.

Kendi milli ve manevi dokumuza, kültürel ve tarihi mirasımıza uygun bir eğitim sistemi ile yeniden güçlü bir Türkiye’nin inşasında öğretmenlerimizin çok önemli bir rol oynayacağına olan inancımız tamdır.

Öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri büyük değerler ve topluma mâl olmuş şahsiyetlerle birlikte her zaman için hatırlanmaya ve anılmaya devam ederler.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın pusulaları öğretmenlerimizin bu özel günlerini kutluyoruz” şeklinde konuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.