BAŞKAN YAVAŞ, ERBAKAN’IN URFA TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN YAVAŞ, ERBAKAN’IN URFA TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan "Geçim zamanı da vatandaşımızın yanındayız" sloganıyla Şanlıurfa’da temaslarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Kahta İlçe Başkanı Sadık Yavaş, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın Şanlıurfa temaslarını değerlendirdi.

Genel Başkan Fatih Erbakan’ın Urfa’daki gelişini büyük ve kalabalık bir halk kitlesinin karşıladığını belirten Kahta İlçe Başkanı Sadık Yavaş, “Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın Urfa’ya geldiğinde yaklaşık olarak bin 500 araç konvoyu karşıladı. Şanlıurfa’da, Genel başkanımıza büyük bir teveccüh olduğunu gördük. Genel Başkanımız Şanlıurfa’da yaptığı toplandı ve ziyaretlerde hükümetin politikalarını eleştirdi.

yeniden-refah-4.jpg

Genel Başkanımız Fatih Erbakan, pandeminin esnafımız üzerindeki etkilerini değerlendirirken, şunları söyledi. ‘Ülkemizde halkın asıl gündemi geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı ve işsizliktir. Devlet eliyle üretime ve istihdama yönelik yatırımlar olmadığından dolayı işsizlik rakamlarının da artıyor. Hükümet sosyal yardımları 21 kat artırdığını söylüyor. Dolayısıyla siz yardımları 21 kat arttırıyorsanız, bu da halkın muhtaç olduğunu, fakirleştiğini gösteriyor. Millet perişan halde, milyonlarca insan kömüre, sadakaya muhtaç hale geliyor. AK Partili bazı belediyeler 2020 faaliyet raporlarını açıklıyorlar. Yapılan faaliyetlerin yarıdan fazlası hayır-hasenat faaliyetleri. Sanki belediye değil, yardım derneği. Belediyeler, valilik devlet hayır kurumu haline gelmiş. Neden? Çünkü vatandaşın alım gücü yok, fakirlik almış başını gidiyor onun için”

yeniden-refah-2.jpg

Genel Başkanımız Erbakan, ittifaklarla ilgili olarak da şu değerlendirmelerde bulundu.

“Meselemiz birkaç arkadaşımızın meclise girmesi, milletvekili olması değildir. Asıl mesele milletin derdine derman olunmasıdır. Söylediğimiz adımları atmaları durumunda milletin menfaati çerçevesinde ancak bir ittifakta yer almamız gerekirse yer alırız. Ama asıl hedefimiz kendi başımıza seçimlere girmektir. Üye sayımız, teşkilatlanmamız bize tek başına da seçime girip başarı sağlayacağımızı gösteriyor.”

Haber: Hüseyin Türkoğlu

yeniden-refah.jpg

yeniden-refah-3.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.