Akşener, Turanlı İle Bir Araya Geldi

Akşener, Turanlı İle Bir Araya Geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’yı makamında ziyaret etti.

Bazı programları dolayısıyla Adıyaman’a gelen Genel Başkan Meral Akşener, Adıyaman İl, ilçe başkanları ve partililerle beraber Kahta Belediyesine ziyarette bulundu.

Akşeneri, Belediye Başkan İbrahim Yusuf Turanlı ve belediye yetkileri karşıladı. Başkan Turanlı ile makamında bir süre görüşen Akşener, belediye tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Birçok zorluğa rağmen hizmet için çözüm ürettiğini belirten Başkan Turanlı, “Kahta’nın geleceği için bir çok zorluğa rağmen çalışıyoruz. Merkezi hükümetten hiçbir destek almadan hem hizmetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz hem de belediyenin borçlarını ödüyoruz.” Dedi.

“TÜRKİYE'DE MÜTHİŞ BİR DEVLET KRİZİ VAR”

Sayıştay raporları ile ilgili açıklamalarda bulanan Genel Başkan Meral Akşener, “Şaka gibi bir dönemde yaşıyoruz. Türkiye'de müthiş bir devlet krizi var. Sayıştay'ın ortaya koyduğu raporda öyle kötü şeyler var ki. Hakikaten göz göre göre hırsızlığın yapıldığı Sayıştay raporlarında dile getirilmesi, teyit edilmesi ve zabıt altına alınması, bu ülke için, bizi yönetenler için müthiş bir utanç kaynağıdır. Bizler Hz. Ömer'in adaletini kendimize şiar edinmiş insanlarız. Bunu siyasi olarak söylemiyorum. Ülkemizdeki insanların kahir ekseriyeti de böyledir. Bizim ülkede dolayısıyla Fırat'ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa, onun hesabı benden sorulur diyen bir devlet anlayışının da mensuplarıyız. Yazık vatandaş ve millet olarak söylüyorum ben bunu. Siyasi olarak konuşmuyorum.

“HIRSIZLIK YAPANIN YANINA KAR KALDIĞI BİR DÖNEMDEYİZ”

Şimdi Türkiye'ye öyle bir hale geldi ki, hırsızlık yapanın yanına kar kaldığı, ahlaksızlığın kar kaldığı bir dönemdeyiz. Hiçbir savcının harekete geçemediği buna karşın Sayıştay devlet kurumudur. Devlet kurumuna Karayolları Genel Müdürlüğü’nün verdiği cevap ise ‘bunlar yalan’. Ve kıpırdamayan idare yani ciddiyetsiz bir devlet idaresi ve kıpırdamayan savcılar. Şimdi buradan yola çıkarak Türkiye bir hukuk devleti olsaydı, hukukun üstünlüğü geçerli olmuş olsaydı, yargı bağımsız olsaydı, hakim bağımsız olsaydı, zaten siyasetçinin yapmasına kalmadan bu konuların soruşturulmasına dair harekete geçilirdi. Şimdi bütün bunların olmaması, yargının da bağımsız olmadığı, adaletin de ortadan kalktığı, hukukun ortadan kalktığı gösteren bir karnedir.

Allah nasip eder de biz iktidar olursak, biz yargı bağımsız, hakimi bağımsız ve hukukun üstünlüğünü temin edeceğiz. Biz bunu temin ettiğimiz zaman zaten hırsızlık yapan, yolsuzluk yapan, ahlaksızlık yapan her kim ise ister bu siyasetçi ister bu bürokrasi olsun ister bir başkası olsun. Derhal yargının veya idarenin harekete geçeceği bir sistem kuracağız.” Diye konuştu

Akşener, daha sonra Kahta’dan ayrılarak Adıyaman’a doğru yola çıktı.

Haber: Hüseyin Türkoğlu / KAHTA NEWS

yusuf-turanli-2.jpg

yusuf-turanli-3.jpg

yusuf-turanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.